Sienkiewicza 21

Adres:

Sienkiewicza 21

Numer działki:

117/1

Obszar działki:

1634 m2

Numer księgi wieczystej:

LD1M/00081744/2

Właściciel nieruchomości:

Uniwersytet Łódzki

Naniesienia budowlane:

Budynek dydaktyczny, murowany, czterokondygnacyjny ze strychem, podpiwniczony, wyposażony w instalacje: wodno-kanalizacyjną, elektryczną, telefoniczną, centralne ogrzewanie z sieci miejskiej. W skład nieruchomości wchodzą dodatkowo:
- ogrodzenie od strony ul. Moniuszki ? w części murowane, w części kute, na podmurówce,
- garaż jednoboksowy i szopa.

Wskaźniki techniczne:

powierzchnia zabudowy

750 m2

powierzchnia całkowita

4500 m2

powierzchnia netto

3828 m2

powierzchnia użytkowa

2250 m2

kubatura

15916 m2

Budynek jest wpisany do rejestru zabytków

Położenie:

Opis nieruchomości:

Nieruchomość położona jest w dzielnicy Łódź Śródmieście, w kwartale ulic: Sienkiewicza, Moniuszki, Hotelowej i Traugutta, w bezpośrednim sąsiedztwie ?nowego centrum Łodzi? ? dworca Łódź Fabryczna. Jest to teren zabudowy usługowo-przemysłowej, wybudowanej na przełomie XIX i XX w. Nieruchomość ? działka nr 117/1 o rzucie w planie prostokąta, wjazd na nią jest możliwy przejazdem bramowym w oficynie wzdłuż ul. Moniuszki. Znajdujący się na działce budynek został wybudowany we wschodniej części działki wzdłuź granic będących linią zabudowy, składający się od frontu z dwóch oficyn, czterokondygnacyjny, częściowo podpiwniczony z użytkowym poddaszem. Wejście do budynku od strony północnej. Komunikacja pionowa realizowana trzema klatkami schodowymi usytuowanymi w każdej części budynku.
Budynek w konstrukcji murowanej, nad piwnicą o stropach odcinkowych na belkach stalowych, a nad pozostałymi kondygnacjami w konstrukcji drewnianej belkowej. Ściany osłonowe i wewnętrzne są murowane z cegły.