Wólczańska 90

Adres:

Wólczańska 90

Numer działki:

328

Obszar działki:

634 m2

Numer księgi wieczystej:

LD1M/00084947/6

Właściciel nieruchomości:

Uniwersytet Łódzki

Naniesienia budowlane:

Budynek dydaktyczny, murowany, trzykondygnacyjny, podpiwniczony, z salą projekcyjną. Wyposażony jest w instalacje: wodno-kanalizacyjną, elektryczną, telefoniczną, centralne ogrzewanie z sieci miejskiej.

Wskaźniki techniczne:

powierzchnia zabudowy

356 m2

powierzchnia całkowita

1784 m2

powierzchnia netto

1675 m2

powierzchnia użytkowa

1358 m2

kubatura

6194 m2

Położenie:

Opis nieruchomości:

Działka zlokalizowana jest w dzielnicy Śródmieście, w centrum miasta Łodzi, na terenie ze zwartą zabudową wielofunkcyjną. W najbliższym otoczeniu znajdują się zabudowania mieszkaniowe wielorodzinne, nowoczesne zabudowania ZUS. Nieruchomość ? działka nr 328 w kształcie prostokąta, przylega na szerokości 20 metrów do ul. Wólczańskiej. Wystawa i nasłonecznienie jest dobre. Na terenie nieruchomości we wschodniej granicy posadowiony jest budynek czterokondygnacyjny, do którego od strony zaplecza dobudowana jest sala wykładowa. Na niezabudowanej części działki znajduje się utwardzone podwórze i mały skwer z drzewami i krzewami ozdobnymi.
Budynek o typowej architekturze i konstrukcji z początku XX w. był wybudowany na cele mieszkaniowe dla zamożniejszych lokatorów. Jest czterokondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony, jednoklatkowy, z dachem dwuspadowym o małych kątach nachylenia połaci.